Akreditace a kurzy

Každý člověk má právo na vzdělání. Ale není nespravedlivé, když má člověk na rozhodnutí o tom, co chce v životě dělat jen jednu šanci? A co když na škole stráví čtyři roky, ukončí školu maturitní zkouškou, ale pak se rozhodne že daný obor není nic pro něj? Co má v takové situaci dělat? To má zase nastoupit na další školu a zase trávit další čtyři roky života studiem? A co když si chce založit rodinu a musí si začít vydělávat peníze. To má svůj sen o vzdělání vzdát? Ne určitě ne. Existuje totiž celá řada dalších možností. Tak například akreditace a různé kurzy. Nenahradí vám ale úplně dané vzdělání.

počítač

Určitě z něj nezískáte diplom nebo titul. To určitě ne. Ale po jeho šťastném absolvování vás čeká vaše vytoužená práce. Slovo akreditace pochází z Francie a překládá se jako ověřit si důvěryhodnost. A o tu také jde. Akreditaci vám může udělit jedině akreditační autora. Akreditace získávají organizace. A ty poté mohou pořádat kurzy. Akreditace získávají buď od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy anebo od Ministerstva práce a sociálních věcí. Pokud si takovou ověřenou akreditovanou společnost najdete můžete si začít vybírat příslušný druh kurzu. Nabídka je opravdu široká a můžete vybírat z mnohých.

žena v knihovně

Ať už se jedná od sociálního pracovníka přes hospodyni či chůvu, nebo vychovatelku. Můžete si vybrat mezi akreditovaným kvalifikačním kurzem nebo certifikovaným kurzem. Jako první byste si měli udělat kurz akreditovaný. Ten vám dává odbornou způsobilost. Ten certifikovaný dané povolání a činnost prohlubuje. Můžete si vybrat kurzy z oblasti sociální péče, domácnosti nebo úklidu. Vše, co potřebujete si najdete na internetu. Od přihlášky počínaje i to, jestli se kurz pořádá u vás v kraji a jak se do příslušného kurzu přihlásit. Některé kurzy mají podmínky ke splnění. Často je to ukončené středoškolské vzdělání s maturitou. Nebo trestní a zdravotní bezúhonnost. Ale to vše se dá dohledat.