Dovolená Řím

Řím je nádherné město, které rozhodně stojí na návštěvu, protože Vás uchvátí nespočet památek. Díky levným letenkám neutratíte moc peněz.

Dovolená Řím

Cestování

Řím je nádherné město, ovšem, než budeme moct objevovat jeho krásu, tak se do něj budeme muset nějak dostat. Jízda vlastním autem by byla moc náročná, a navíc si můžete spočítat, že taková cesta by nevyšla zrovna nejlevněji. A proto se jako nejlepší varianta stále jeví letecké cestování, díky kterému vše proběhne hladce. Nemusíte se vůbec o nic starat, protože si sednete jenom do letadla a za chvíli dorazíte na místo.

airbus na letišti

Odpadá s tím jakákoliv starost s dlouhým řízením či několikahodinovým sezením v autobuse, jenž zrovna není moc komfortní. Možná si právě říkáte, že taková doprava musí stát spoustu peněz, ovšem není tomu tak, o čemž se můžete přesvědčit díky letenkám Praha Řím. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní město, tak s další dopravou do hotelu nemusíte mít obavy. Pokud chcete dojet až přímo na místo, tak je tu možnost taxislužby, ovšem zde na druhou stranu počítejte s vyšší cenou.

Nádherné město

Když už do Říma dorazíme, tak co dělat dál? Nemusíte se bát, protože zde rozhodně nuda nehrozí a na tuto dovolenou nikdy nezapomenete. Nádherných památek je tu tolik, že je rozhodně nestihnete navštívit všechny, takže je z čeho vybírat. Hned jako první musíme představit Koloseum, protože tato velice významná stavba je pro návštěvníky jako stvořená. Kromě architektury můžete obdivovat fascinující gladiátorské zápasy, jež přímo tu probíhali před mnoha lety, ale atmosféra stále zůstala zachována.

Italské koloseum

Dalším tipem je Fontána di Trevi, což není vůbec žádná obyčejná fontánka, protože se jedná o nejznámější fontánu v celé Itálii. Nezapomeňte do mí tradičně hodit minci, protože díky tomu se pode pověry zase do tohoto města radostně vrátíte. Andělský hrad zaujme svou historií, protože zde bylo vězení i mauzoleum a schovávali se tu papeži. Podobných památek je nespočet a není nic lepšího, než je vidět na živo třeba s průvodcem, díky kterému se dozvíte plno zajímavých informací.