Schody a zábradlí jako originální dekorační prvek v domě

Ať už budujete schodiště v novém domě plném technických vymožeností posledních let anebo dáváte další šanci starému historickému obydlí, budete řešit možnosti, jak propojit suterén, přízemí a patro. V dnešní době, kdy je módní dělat i z půdy obytný prostor, vás čeká takové rozhodování i tam, kde se dříve žilo jen v přízemí a v současnosti chcete využít i prostory, kde byla půda. Důvody jsou různé, většinou hraje roli potřeba vytvořit obytný prostor pro další generaci. Je mnohem snadnější a ekonomicky výhodnější vybudovat v přízemním domě patro než stavět další nemovitost.

dř.z

A tak přichází na řadu vhodné schodiště, které vzhledově zapadne do domu, jako by tam stálo od nepaměti a jak už to módní trendy diktují, schody už se neberou pouze jako technické řešení, ale jsou plnohodnotným prvkem interiéru.

Každé schody potřebují také zábradlí. To musí být funkční, zaručit bezpečný provoz schodů a také ladit jak s designem schodů, tak se stylem celého domu.

Zábradlí by mělo být pevné a zaručit bezpečí při překonání výškového rozdílu. Požadavkem také je, aby bylo příjemné na dotyk a dobře se udržovalo. V domě čekáme, že zábradlí bude i pomocníkem a pomůže nám třeba podesáté zvládnout výstup po schodech, který může být namáhavý. Zapojením rukou se pří výstupu a sestupu získá jistota a odlehčení váhy, kterou nohy přenáší.

dř.2

Jedním z nejpopulárnějších materiálů pro výrobu schodů je dřevo. Teplé, originální a krásné. Tak působí dřevěné schody. A je těžké si představit k takovým schodům jiné zábradlí než ze dřeva.

Rozhodnutí pro dřevěné zábradlí na schody https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-98-drevene-zabradli je tedy snadné. Jen je třeba vybrat design, jaký se bude nejlépe ke schodům hodit a jaký potřebujeme. Někdy je rozhodující, kdo bude schodiště používat. Právě to je základem pro vytvoření bezpečného schodiště. Zábradlí je jiné pro schody, kde běhají děti anebo kde chodí senioři.

Použití dřevěného zábradlí je třeba zvážit i u jiných materiálů použitých na schodiště, kde dřevo může být sladěno s materiálem schodiště.