Proč se v práci stát svým vlastním šéfem

Ne každému může vyhovovat prosedět celý den v kanceláři v týmu, se kterým si nesedl a raději by pracoval sám. Nebo vás prostě jen nebaví docházet na pravidelné kolotoče směn, když by ve vašich očích bylo vše možné udělat lépe? Nepatříte mezi ranní ptáčata a nic vás nenaštve víc než brzké vstávání, které však vaše pracovní pozice vyžaduje? Nebo máte skvělý nápad a ten byste si přáli zrealizovat, protože věříte v jeho potenciál? Pokud si na některou z těchto otázek pravidelně odpovídáte ano a nepřišly na vás z ničeho nic po akutním problému v práci, možná je pro vás podnikatelská cesta tou pravou.

Žena v kostýmku

Je pravda, že se sice zbavíte věčně nevrlého vedení a nepříjemných kolegů, možná nebudete muset tak brzy vstávat a budete svým vlastním pánem, zároveň však přijdete o spoustu volného času, budete se muset o všechno důležité starat prakticky sami a veškerá zodpovědnost padne na vaše bedra. Jestliže jste však se všemi těmito negativními změnami seznámeni a počítáte s tím, že i vás mohou při začátcích i celém procesu podnikání potkat, třeba je cesta do podnikatelského světa pro vás opravdu tou správnou volbou. Nejvíce vás asi potěší, že celá organizace pracovního dne bude záviset jen a jen na vás.

Žena u notebooku

Můžete si tedy vybrat, v kterou denní dobu budete pracovat a jaký čas strávíte doma. Stejně tak si můžete vybrat i vlastní sídlo v Praze a v závislosti na tom, jakou činnost máte v plánu konat také to, zda v něm skutečně sídlit chcete, nebo můžete svou novou pracovní pozici dobře vykonávat i z pohodlí domova. Můžete se také konečně svobodně rozhodovat o tom, kdy vůbec budete do práce chodit – ale nezapomínejte na to, že i podnikatel má vůči svým zákazníkům určitě závazky a jeho píle a kvalita práce má často vliv na případné zmenšení či rozšíření klientely. A nakonec, můžete se sami rozhodnout, co vlastně budete dělat. A právě proto do této činnosti mnoho lidí vůbec jde.