Investice a založení s.r.o.

Pokud jste začínající podnikatel, a máte v plánu založit si svou vlastní firmu, jistě Vás napadá otázka, jak to vlastně funguje, a co to obnáší. Mnoho lidí si milně myslí, že založení společnosti obnáší především vlastní, vysoká finanční investice. Často se tak mnozí domnívají, že založení firmy může stát například půl milionu, milion, ne-li více.

spolupráce

Opak je však pravdou, samotné založení firmy je totiž otázkou pár tisíců, respektive cena založení nové s.r.o. je 1.900 Kč, případně notářské a zákonné poplatky při využívání sídla. Největší výhodou založení vlastní společnosti je však samotná investice. V dnešní době totiž nikdo z nás nemůže spoléhat na jisté finanční zajištění například na následující rok, a tak je vždy užitečnější své peníze investovat. Samotná investice do Vaší vlastní značky Vám totiž může mnohonásobně více přinést, následně je pak pouze na Vás, jak a kde chcete svou firmu podpořit.

cena

Otázkou však zůstává kolik stojí založení sro, a jak jsme již výše zmiňovali, cena se pohybuje v řádu pár tisíců. Samotné založení se pak dá rozdělit podle toho, zda využijete nabízená sídla pro svou společnost, či nikoliv. V obou případech však platí a v ceně je zahrnuto vstupní prověření zvoleného názvu Vaší firmy, kompletní zpracování podkladů pro notářskou kancelář, sjednání termínu osobního jednání u notáře – včetně spolupráce při jednání v notářské kanceláři, dále také vyhotovení všech dalších (právních) listin, či zápis firmy do Obchodního rejstříku, a získání IČ. Pokud se následně rozhodnete pro nabízenou službu poskytnutí sídla pro firmu, máte v ceně navíc také vyhotovení smlouvy o poskytnutí sídla. Finanční rozdíl mezi založením s.r.o. s, či bez poskytnutého sídla je však okolo 3.000 Kč. Pokud se rozhodnete pro využití sídla, máte zde možnosti v hlavním městě – Praze, či v druhém největším městě ČR, Brně. V obou případech, ať se sídlem, či bez, jistě své investice nebudete litovat!