S kufrem v oblacích

Existuje skutečně velké množství nabídek na přepravní tašky, cestovní zavazadla a jejich provedení. Kdo rád cestuje letadlem, tak rozhodně uvítá zavazadlo, které je vybavené kolečky a také teleskopickým držadlem. Je s ním pak jednoduchá a rychlá manipulace. Navíc je velkým plusem, že když máme vybraný nízkonákladový let, tak takové zavazadlo může být pouze jediné, s kterým můžeme cestovat. Tudíž žádné dlouhé zdržování při odbavování a čekání na let. Ačkoliv již mnoho leteckých dopravců přistoupilo na tuto možnost, že je možné si takové zavazadlo vzít přímo na palubu a pak ho uložit do skříňky nad sebou, je stále v zájmu cestujících si zjistit potřebné informace.

prázdný kufr

1. Zdali letecká společnost, s kterou letí, nabízí tuto možnost, kdy na osobu je možné si vzít tak zvané palubní neboli příruční zavazadlo na palubu letadla.
kufr na kolečkách

2. Každá letecká společnost může mít povolené určité rozměry a nemusí se shodovat, je nutné si vše zjistit, abychom pak nebyli překvapeni, že musíme podstoupit ještě další kroky a zaplatit za přepravu kufrů. Vše potřebné se nalezne na stránkách leteckých společností.

3. Obvykle se povoluje hmotnost 8 -10 kg.

4. Rozměry se mohou lišit, ale zhruba je to od 55 x 35 x 25 do 56 x 45 x 25.
čekání na letišti

Příruční zavazadlo

Výrobci okamžitě zareagovali na povolené limity aerolinek a přizpůsobili tomu svoji nabídku. Prakticky s takovým kufrem neuděláme nikdy chybu, když si ho zakoupíme. Na krátkou dovolenou nebo výlet do zahraničí bude rozhodně stačit a navíc díky kvalitním kolečkům se nemusí vynakládat nějak moc velká síla k přesunu. Pokud takové zavazadlo máme na palubě, tak se cestuje mnohem rychleji. Navíc, když si vše vybavíme tak trochu předem, tak můžeme projít velmi rychle kontrolou a pak jen vyčkávat na svůj let. Dnes k tomu pomáhají různé aplikace a tak se nemusíme zdržovat v přeplněných frontách a čekat na odbavení. Místo toho si můžeme v klidu projít obchody v letištní zóně a sledovat, kam budou následovat další naše kroky.