Stěhování je něco jako odjezd na dovolenou

Když se chystáte na vaši vysněnou dovolenou, balíte jen ty nejnutnější věci a předpokládáte, že vám bude trvat minimálně několik hodin či dnů, než si zvyknete na zaběhnutý denní režim. Pobyt na dovolené na neznámém místě je svým způsobem zpočátku stresující, i když si to mnohdy neuvědomujeme. Každá rychlá změna prostředí vyžaduje totiž adaptaci na vnější vlivy, namísto aby se vaše okolí přizpůsobilo vám.

kočka v krabici

Stěhování je něco podobného, a navíc náročnějšího, neboť se nechystáte rekreovat, ale musíte se co nejdříve zabydlet, což vyžaduje značné pracovní úsilí. Do toho musíte započítat i administrativní záležitosti spojené se změnou pobytu, a těch není zrovna málo.

jízda po dálnici

Stresu raději předcházejte

Stresu se nemá jít naproti, ale naopak se mu musí čelit všemi dostupnými prostředky. Očekáváte-li v dohledné době stěhování a rozmýšlíte se, jak si jej co nejvíce zjednodušit, oslovte stěhovací firmu. Zde jsou důvody, proč to udělat:

Stěhováci jsou pojištění – v ceně stěhování v Liberci s profesionály je započteno i pojištění. To se vztahuje na veškerý majetek váš i cizí, který nedopatřením mohou stěhováci poškodit. Je to sázka na jistotu a záruka, že se o většinu svých věcí nemusíte obávat. Ovšem ty největší cennosti, jako je např. porcelán po babičce, co nelze nahradit penězi, nebo vaše osobní doklady, si přestěhujte raději sami vlastním vozem.

Profesionálové dovedou vhodně poradit – potřebujete radu, jaký balicí materiál použít? Potřebujete demontovat nábytek a zapojit spotřebiče, nainstalovat svítidla, navrtat do zdi hmoždinky a přišroubovat garnýže? S tím vším si stěhovací firma poradí.

Dejte raději přednost vlastnímu zdraví – stěhování je náročné i pro trénované borce, je to kombinace fyzické námahy a psychického tlaku, a to vyžaduje spoustu sil. Je to vždy nápor, který dokonale prověří vaši připravenost, a v dnešní stresující a náročné době to může vyvolat i závažná onemocnění či úrazy. Můžete-li si situaci co nejvíce zjednodušit, udělejte to. S profesionály to půjde lépe, než kdyby bylo vše ve vaší režii.