Výrobky ze sádry

Je pravdou, že mnozí z nás znají sádru jen jako nějakou pomůcku ve zdravotnictví, když si například zlomíme ruku či nohu. Ona má ale i jiné využití, jelikož má opravdu skvělé vlastnosti. Můžete z ní například vyrobit překrásné a vkusné výrobky do vaší domácnosti.

sádra na zdi.jpg

Ptáte se, jaké výrobky by to mohly být? Třeba sádrový stojan na svíčky. Svíčky má doma v dnešní době snad úplně každý, a pokud byste si na ně chtěli vyrobit stojan, pak je sádra tím nejideálnějším řešením. Jediné, co totiž k výrobě potřebujete, je sádra a nějaká ta nádoba, která bude sloužit jako forma. Nejlepší je nějaká nádoba z plastu. Bohatě si ale vystačíte i s kelímkem od jogurtu. Sádru, která bude hustější, nalejete do kelímku a do jejího středu zatlačíte čajovou svíčku. Po zatvrdnutí máte hotovo.

Podobným stylem je možné vyrobit i květináče, které také vypadají opravdu hezky. Rozdíl je akorát v tom, že musíte použít nádoby dvě. Je lepší, když je jedna větší a druhá menší. Prostor mezi nimi vyplníte sádrou, díky čemuž vznikne kruhová stěna květináče. Menší kelímek můžete klidně uvnitř nechat, aby byl květináč odolnější vůči vodě.
srdce ze sádry.png

Velmi oblíbené jsou také stojánky na šperky a to navíc ty ve tvaru ruky. Dají se také snadno a hravě vyrobit. Jestliže máte navíc doma gumovou rukavici, za chvíli můžete mít takovou ruku na šperky hotovou. Stačí, když rukavici naplníte sádrou a necháte zaschnout. Můžete si samozřejmě také vyhrát i s pozicí ruky a dalšími detaily. Závisí to jen a jen na vás.

Je možné vyrobit dokonce i ozdoby. Kdo říká, že ozdoby musíte mít pouze na Vánoce? Vyrobit můžete různé ozdoby, které mohou později zdobit vaši stěnu.

Určitě je možné vyrobit i mnoho dalších výrobků. Záleží jen na vaší fantazii. Inspirovat se samozřejmě můžete i na internetu, kde takových výrobků právě ze sádry naleznete spoustu. Výrobky ze sádry je určitě možné dát někomu i jako dárek. Uvidíte, že tím dotyčného velmi potěšíte.

Nezařazené