Čistá voda je základ všeho

Bez vody by nebyl život, alespoň takový, jak ho známe. Vždyť člověk je minimálně ze 70 % tvořen právě touto kapalinou. Vodu používáme k pití, očistě ale i zábavě. A vždy by měla být, pokud možno co nejčistší. Nejen ve chvílích, kdy ji používáme k pití, ale také když se v ní chceme vykoupat, třeba v bazénu. Hodně lidí to ale zanedbává a domnívá se, že stejně jako v rybníku, není potřeba ani v bazénu vodu čistit. Ovšem rybník má své vlastní mechanismy, díky kterým si dokáže vodu dostatečně vydezinfikovat, zatímco vaše vodní plocha toho z pochopitelných důvodů není sama schopna. Musíte to udělat vy speciálními prostředky.
Opravdu čistá voda
Pokud na to budete zapomínat nebo se na to úplně vykašlete, velice rychle zjistíte, že jste udělali chybu. Kapalina, ve které jsou přemnožené bakterie, je totiž velice nebezpečná a dokáže potrápit minimálně vaši pokožku. Nechcete-li být u dermatologa častěji, než by se vám líbilo, pořiďte si kvalitní dezinfekci.

Vyberte to, co funguje

V oblasti dezinfekčních prostředku se toho za posledních třicet let objevilo v obchodech více než dost. Nejběžnější volbou pro majitele koupacích ploch, ať už soukromých, nebo veřejných, je prostý chlór. Jedná se o dezinfekci, která je cenově akceptovatelná a zároveň je velice funkční, a to i v menších dávkách. Dalšími možnostmi jsou třeba mořská sůl, respektive aktivní kyslík. Obě varianty jsou rovněž poměrně efektivní, ovšem připlatíte si o něco více. Chcete-li používat dezinfekce, pokud možno co nejméně, určitě byste měli minimálně uvažovat o koupi některé z bazénových krycích plachet.
Voda s minimem bakterií

Žádné pevné nečistoty

Ty zabraňují tomu, aby se do vody dostávaly různé pevné nečistoty typu papírky od bonbónů, menší větvě nebo třeba lístky spadané ze stromu. Na první pohled se nejedná o nic hrozného, ale i na tak drobných předmětech se mohou svést různé bakterie, které se jen těší, ať se dostanou do vašeho bazénu a budou se moci začít efektivněji množit.