Elektronické spotřebiče v kuchyni

Elektronické spotřebiče v kuchyni jsou základem pro jednoduché a rychlé vaření. To, jaké spotřebiče si pořídíte, záleží na vás a na vašich zkušenostech s vařením. Pokud používáte kuchyni jen na namazání chleba či rohlíku, nebudete například potřebovat parní troubu.
velká lednice
Vestavěná trouba/sporák
Trouba na pečení a sklokeramická či indukční deska jsou základem pro práci v kuchyni. Pokud rádi vaříte a pečete, pak se nebojte do trouby pořádně investovat a na nákup se pořádně připravit. Při nákupu trouby si nejprve rozmyslete, jakou troubu budete kupovat. Na výběr máte mezi klasickou elektrickou troubou, troubou plynovou, a troubou elektrickou s párou. Pokud často pečete třeba pečivo, pak určitě oceníte troubu s možností páry.
Mezi sklokeramickou a indukční deskou si můžete samozřejmě rozhodnout libovolně sami. Vězte však, že na indukci potřebujete jiné hrnce než na klasickou sklokeramiku.
Mixér/robot
Mixér a nebo robot je dokonalá věc pro každou správnou kuchařku, ušetří totiž hrozně moc času v kuchyni, který by jste strávili neefektivním strouháním, krájením, mixováním a tak dále. Při výběru mixéru se zaměřte spíše na známější značky robotů, s kovovými převody a celokovovým tělem, zvládají totiž i těžší práci s těstem.
Myčka
Při výběru myčky se zaměřte na ekologickou stopu, spotřebu vody a energetickou náročnost stroje. Ušetříte jak peníze, tak ušetříte i přírodu. Při výběru myčky se také zaměřte na její velikost, neměla by být ani přehnaně velká ani malá.
žaluzie v kuchyni
Vinotéka a kávovar
Pokud jste milovníkem vína, pak neváhejte a pořiďte si krásnou moderní vychytávku v podobě kinotéky, do které si dáte chladit oblíbenou lahvinku.
Kávovar je výborná volba pro všechny kávomilce. Vybrat si můžete mezi pákovým kávovarem, který má ale vyšší pořizovací cenu, moca konvičkou, french pressem a nebo třeba překapávačem. Každý způsob přípravy kávy má něco do sebe, ale pokud chcete pákový kávovar na espreso, pak neváhejte investovat více peněz, jinak si kávu neužijete.