Jsou prášky na hubnutí zdravé?

Není pochyb o tom, že dnes je v módě štíhlá postava, především u žen. Jistě, nelze pochybovat o tom, že štíhlý člověk je obvykle zdravější, snadněji se vypořádá s nemocemi a je méně náchylný například k cukrovce či poruchám kardiovaskulárního systému, jako je například infarkt či kornatění tepen.

Ovšem jako prakticky vše, i zde jen málokdy najdeme někoho se skutečně zdravou postavou. Místo toho zde jsou extrémy, tedy na jednu stranu lidé obézní, a na druhou ti prakticky podvyživení. Je to samozřejmě proto, že v nás je zabudována touha mít vše „nej“. A když je v módě nízká váha, tak ji musíme mít tu nejnižší.

detox1

Málokdo si však uvědomuje, že i extrémně vyhublá postava sebou může nést vážné zdravotní následky. U žen může vést dokonce až k neplodnosti, o možném poškození vnitřních orgánů nemluvě.

Ať už je však naše ideální váha jakákoliv, problémem bývá jak jí dosáhnout. Současný životní styl tomu totiž příliš nepřeje. Jistě, je energeticky náročný, jelikož často musíme v práci prakticky celý den přemýšlet a soustředit se. Není tedy divu, že jsme večer unavení.

Chybí však značně fyzická aktivita, která by vedla k vybudování svalové hmoty. Výsledkem tak může být neforemná figura s povislou kůží a prakticky žádnými boky. A tato povislá kůže může přispívat k dojmu vyšší váhy, než tomu skutečně je.

kontakty1

Nemůžeme se tedy divit, že lidé často sahají po pomůckách, jako jsou například prášky na hubnutí. Ovšem ty bývají často neúčinné, a ty, které působí, zase mají nepěkné vedlejší účinky, které se projevují poměrně často, a z tohoto důvodu jsou obvykle na lékařský předpis.

Z těchto důvodů bychom je bez porady s lékařem skutečně neměli užívat. Mějte totiž na paměti, že zde žádné zkratky nejsou, tedy alespoň ne bez následků na zdraví. A věřte, že se tak budete cítit i vy podstatně lépe. A to za tu námahu stojí, ne?