S cyklistikou můžete začít v každém věku

Cyklistika má tu výhodu, že není téměř limitována věkem. Je to radost, díky které můžeme poznávat nové krajiny, svobodně se pohybovat, užívat si života a v některých případech dokonce obléknout žlutý trikot. Základní motoriku a schopnost ovládat jízdní kolo má téměř každý z nás a pak už jen záleží, na kolik nás tento druh sportu osloví a na jaké úrovni se mu budeme chtít věnovat.

lesní cyklostezka

Pokud je tedy vaším snem pořídit si nové kolo a směle šlápnout do pedálů, rozhodně tohoto rozhodnutí nebudete litovat. Věk v tomto případě rozhodně není limitující, a jelikož už dnešní kola disponují nejrůznějšími vychytávkami, hodí se i pro starší jedince s určitými zdravotními potížemi, jako je nemoc kloubů. Ta dokáže v jiných aktivitách staršího člověka velmi limitovat a tak jistě ocení právě jízdu na kole, kde není vyvíjen takový tlak na klouby.

pár na kole

Ještě než se začnete cyklistice věnovat, je potřeba si rozmyslet, na jaké úrovni se jí chceme věnovat. Zda chceme pouze čas od času protáhnout nohy a udělat si příjemný výlet po okolí, případně zkusit těžší terén nebo se vydat na dráhu cyklistického závodníka. Podle toho pak budeme v obchodě s cyklistikou vybírat jízdní kolo. Ideální je v tomto případě, nechat si poradit od proškoleného personálu, který kolům rozumí a dokáže doporučit to správné v závislosti na našich požadavcích.

Krom kola se vám jistě bude hodit i další cyklistické vybavení. Cyklistická helma je základ, i když v Česku od 18 let její nošení není povinné, svou bezpečnost byste měli umístit na první místo a helmu si přesto pořídit. Je jen na vás, zda se obejdete s klasickými botami a sportovním oblečení nebo si pořídíte to cyklistické. Zkuste například to od firmy Craft, které si jistě zamilujete.

Jako funkční doplněk mohou sloužit i brýle či rukavice, které ještě zlepší požitek z jízdy.