Nudí vás vaše zahrádka? Zřiďte si na ní zahradní jezírko!

Pokud si myslíte, že právě bazén pro vás není to ideální, protože na koupání moc nejste a nemáte ani malé děti, které by bazénu využily, nebo naopak bazén už máte, ale přesto máte pocit, že přední zahrada, ta viditelná, by měla mít něco, nad čím by sousedé pukli závistí? A nenapadlo vás někdy zahradní jezírko plné leknínů a jiných rostlinek, které září pestrými barvami?

Lekníny inspirovaly už mnoho umělců
Jistě víte, že mnoho impresionistických malířů se inspirovalo právě malbou nádherných leknínů rozprostřených po celé vodní ploše.
Karmínová, jahodová, malinová, šeříková, lila, slunečnicová, kanárková
Tohle všechno jsou barvy, které rozzáří vaší zahrádku, zvlášť pokud je doplníte správným tvarem jezírka a také tím správným okrajem. Nemusí se jednat jenom o neupravené převisy trávy, nebo o velké kameny. Můžete využít zásypu oblázků nebo třeba písku.

A co rybičky?

Pokud zajistíte pravidelnou filtraci a voda nebude stojací, ovšem zařídíte, aby voda byla neustále v pohybu, můžete do jezírka umístit i rybičky. Ovšem pozor na sousedovic kočky nebo ptáky, také se může stát, že se z vašeho jezírka stane oblíbená lovecká destinace. Mimochodem, pokud bude jezírko trochu větší, může se stát, že přiláká i divokou zvěř. Mohou to být žabky či užovky, ale klidně vám mohou přiletět čápi, labutě a kachny. A to nemluvíme o tom, nemáte-li zahradu důsledně oplocenou- klidně vám mohou přijít na návštěvu i větší zvířata, zvlášť pokud bydlíte blízko lesa. Můžete tak z terasy pozorovat u umělého napajedla třeba srnky.

Jaké rostlinky pořídit?
Všeobecně bahnomilné rostliny. Stulíky, lekníny, plavíny, prustky, zevary. Právě tyto rostlinky by se měly sadit na břeh nebo do hloubky přibližně šedesát až sto centimetrů. Vodní a bahenní rostlinky vám budou růst většinou od června až do srpna, ale lekníny a plavíny by vám měly začít kvést už v dubnu. Druhů leknínů existuje na čtyřicet druhů, je tedy z čeho vybírat.