Přežijte parné léto s pomocí moderní technologie

Letní měsíce bývají v posledních domě v našich zemích pořádně horké, a proto je dobré se na to připravit. Ideální je zařídit si do domu klimatizaci.

Přežijte parné léto s pomocí moderní technologie

Vedra až k zalknutí na našem území minulé letní prázdniny sice nebylo, ale léta předtím byla vyloženě tropická. Nic proti ničemu. Hodně lidí má takové počasí rádo, ovšem valná většina obyvatel toho má po pár dnech plné kecky. Jenže ono se není před vedrem prakticky kam schovat. Pokud je vám zima, zatopíte si, případně se ještě více oblečete a máte po starostech, ale před horkem se jen rak ukrýt nedá. Navíc je dost ubíjející. Člověk má potíže s myšlením a obecně se mu špatně dělá cokoliv. A to i nejen v práci, ale i doma.

Bytové klimatizace

Je tedy vhodné udělat maximum pro to, abyste alespoň doma měli tepelnou pohodu. Možností, jak na to, ale není mnoho. Tou asi nejlepší je pořídit si klimatizaci praha Elmontech.cz. Je to nejideálnější, i když je pravda, že rozhodně ne nejlevnější řešení tohoto problému.

Vyberte si vhodný model

Cena se samozřejmě odvíjí od modelu, který si vyberete. Existují typy, které se dají koupit za pár tisícovek, ale buďte si jistí, že v běžném bytě pro ně příliš využití nenajdete, jelikož jsou slabé a jsou vhodné tak leda na záchod. Na druhou stranu ty nejsilnější stroje dokáží dokonale připravit ochlazení pro celý velký byt během velice krátké doby. Ale stojí hodně a často i mají i vysokou spotřebu. V posledních letech se hodně mluví o mobilních klimatizacích, které mají tu výhodu, že se dají používat kdekoliv, kde je elektrická přípojka. Chladnější vzduch si tak můžete brát s sebou z domu třeba na chatu. To je velká výhoda, a přitom tyto typy zase tak moc nestojí.

Ventilátor

Je větrák alternativa?

Hodně lidí si myslí, že než utrácet za drahé přístroje, je lepší investovat do většího větráku. Je sice pravdou, že větráky jsou v tomto směru docela účinné. Dokáží vytvořit v bytě tepelnou pohodu, a navíc jsou i docela levné. Jejich problém je v tom, že nemají žádné filtry, a tak rozšiřují po pokojích alergeny, které nemají rádi citlivější lidé, natož pak jedinci trpící sennou rýmou.