Reflektor LED diodových světel spolehlivě nahradí i halogenové žárovky o vysokém příkonu

Tento typ osvětlení je vhodnou náhradou halogenových světel, která nachází využití jak v domácnostech, tak i pro komerční oblast, nejčastěji pro obchody a prezentace výrobků ve výrobní sféře. Reflektor LED může rovněž osvětlovat plochy renovovaných fasád, ozdobit parky, zahrady, fontány, umělecká díla. Jejich výhodou je poměrně snadná montáž. Většinou se přichytí vruty nebo šrouby na stěny a stropy obytných místností, nebo je lze umístit na stativ. Na rozdíl od klasických žárovek a zářivek se nepřehřívají a ve srovnání s vláknovými žárovkami uspoří až 80 procent elektrické energie.
osvětlené město.jpg

Můžeme je rozdělit podle stupně ochrany do tří základních typů

· IP 65 – velmi odolné reflektory proti prachu a tryskání vody ze všech směrů. Lze je instalovat do exteriérů, odolávají extrémním povětrnostním vlivům a mohou se využít pro rozsah teplot od -35 do + 40 stupňů Celsia.
· IP 44 – jsou to světla s pohybovými čidly, zpravidla s teplotou chromatičnosti 5000 K. Mají podobné vlastnosti, jako IP 65.
· IP 20 – světla určená pouze do interiérů. Neodolávají ani působení vody, ani vzdušné vlhkosti.
· Speciální průmyslové LED osvětlení pro velké prostory, např. pro výrobní halu, tělocvičnu, velkosklad, nádražní objekty, průmyslové zóny a komunikace.
reflektor na koncertě.jpg
Podle světelného výkonu bychom je mohli rozdělit na světla nižších, středních a vyšších kategorií. Nejnižší dosahují výkonu 10 – 30 W a nahradí halogenové žárovky o příkonu 50 – 150 W. Střední výkonnost se pohybuje od 30 do 60 W a tyto zdroje nahradí halogenová světla o příkonech 150 – 300 W. Nejvýkonnější řada je od 60 do 100 W a plně zastoupí halogeny o příkonu 300 – 500 W.
malý reflektor.jpg

Typy jednotlivých reflektorů

· Lištové – jsou velmi flexibilní a lze je využít ve vnitřních i venkovních prostorech. Jsou to otočné zdroje světla, ideální pro osvětlení prodejního místa, výlohy, nebo výstavních expozic. Lze je naklápět a posouvat na lištách do požadovaného směru.
· Světla se stojanem – součástí výrobku je ocelový stojan z ohnutých trubek, který je stabilní při položení na pevnou podložku. Reflektor je opatřen čelním bezpečnostním sklem proti poškození. Tento typ je vhodný na stavby, nebo jako přenosné osvětlení do vnitřních částí budov, ale i do exteriéru.
· Klasické reflektory – těleso je vyrobeno ze slitiny hliníku a opatřeno tvrzeným sklem. Mohou být umístěny prakticky kdekoliv, modely s IP 65 mohou pracovat i v extrémních podmínkách – osvětlovat zahradní jezírka a fontány, ale i v zimním období plochy lyžařských areálů, kluziště apod.