Život v bílé

Bílý efekt v prostoru

Bílá vytváří pocit klidu a jasnosti, prostoru a světla v místnosti. Zdá se to snadné. Přitom existuje nespočet druhů bílých. V závislosti na povaze barvy a prostředí může mít bílá odlišný vzhled. Pokud je bílá smíchána s náznakem modré, zelené, žluté, hnědé, šedé nebo dokonce růžové, stále vypadá jako bílá – ale účinek je jiný.
tablet u kávy

Spojte bílou s jinými barvami

Bílá v první řadě zajišťuje dobrou náladu v místnosti. Ale životní prostor může být rychle nudný. Zde je prostor pro vytvoření malých barevných malých detailů. V závislosti na chuti a designových preferencích může být požadovaná atmosféra vytvořena v bílé místnosti s tmavým nebo barevným individuálním nábytkem a příslušenstvím.
Na rozdíl od černé či šedé, bílá vypadá neutrální a velmi moderní. Jasné barvy, jako je červená, žlutá nebo zelená, vždy vypadají živě a vesele vedle bílé barvy. S tmavými karamelovými tóny bílá vypadá jemně a vznešeně a barevná kombinace bílých, hnědých, černých a krémových odstínů dává pokoj elegantní dotek.
hala domu

Bílá se hodí na tyto materiály

Bílá může být nádherně kombinována s teplými tóny dřeva – od tmavého třešňového nebo dubového dřeva až po světle borovice. Místnosti, kde například stěny, závěsy a nábytek jsou zařízeny v různých odstínech bílé, podlaha ze dřeva, koberec vyrobený z přírodních vláken nebo nábytek a doplňky ze dřeva vypadá skvěle. Dokonce i jiné struktury mohou poskytnout různorodé a vizuální okouzlení – například bílá stěna se zajímavým cihlovým povrchem nebo v pískovcovém vzhledu.
Pokud jde o zdobení : Kombinací domácích doplňků z přírodního materiálu v různých odstínech bílé s hnědou kůží získáte nadčasovou, neformální atmosféru. Domácí textilie, jako jsou polštáře a látky ze surového hedvábí nebo kašmíru v bílé a béžovém tóny, vyzařují čistou eleganci.

Interiérové styly
Skandinávský životní styl– tvary jsou jednoduché, design je přímý a čistý a dřevo hraje důležitou roli v materiálech: lehké materiály jako smrk, bříza nebo borovice vypadají teple a přátelsky. Pastelové odstíny, výrazné barvy, vzorované textilie, grafické vzory jsou typické pro skandinávský styl života. Bílá poskytuje jas v místnosti a poskytuje rovnováhu, takže barevné barvy a grafické vzory se nezdají příliš nepokojné.

Vintage a ošuntělý stylmají něco společného: Posouvají do popředí nábytek a doplňky, které mají malé skvrny a známky stárnutí, jako jsou škrábance, škrábance v porcelánu nebo ze dřeva s barvou drolení. Tyto životní styly potřebují takové prostředí, které je co nejvíce neutrální, aby nebyly přehlíženy zvláštní kusy. A bílá je právě pro to vhodná

Retro styloslavuje tvary a barvy 50. a 60. let a spojuje tuto jednoduchou formu dřevěného nábytku a textilu s grafickými potisky. V současném retro stylu je důležité kombinovat šikovnou směs klasiky a současného designu. Bílá nehraje hlavní, ale především důležitou podpůrnou roli, protože zajišťuje, že převážně tmavé barvy se nezdají ponuré, ale povzbuzující a útulné.