Blíží se podzim, čas na objevování zahrady!

Zahrada je ideální příležitostí, kam vyhnat ratolesti v případě hezkého počasí. Děti se vydovádějí a doma pak spokojeně ulehnou do postýlek a spějí jako zabití po celou noc. V tomto období je to ideální volba, jak děti zabavit na dlouhé hodiny. Ovšem jenom samotná zahrada děti s největší pravděpodobností příliš nenadchne, proto je potřeba zatravněnou plochu uzpůsobit jejich radovánkám. Prolézačky, pískoviště nebo houpačkou jsou osvědčeným, i když trochu fádním kouskem, jak děti zabavit. Nechtělo by to něco nápaditějšího? Co třeba vyzkoušet takovou trampolínu, která děti unaví a zlepší jejich fyzickou kondici. Nakonec co si budeme povídat, jistě nebude sloužit jenom dětem. Nikdy však nezapomínejte na bezpečnost, ochranná síť na trampolínu Goodjump.cz je tak skoro nutnost. Jedině tak budete moci nechat s klidným svědomím děti bez dozoru.

žena na zahradě

Pokud chcete dítě nejenom zabavit, ale naučit ho i novým dovednostem, můžete zkusit něco daleko náročnějšího – zahradničení. Zahradničení je zábavná a přitom tvůrčí činnost pro děti a navíc ideální možnost, jak využít poslední teplé dny v tomto roce. Pobyt na čerstvém vzduchu navíc připraví jejich imunitu na nadcházející chladnější počasí a probudí mozek k lepší výkonům.

dětské zahradničení

Jestli vaše dítě nemá ještě vůbec žádné zkušenosti se zahradničením, začněte hezky pomaloučku. Nechte, je třeba zasadit semínka málo náročných květin, mezi které patří například slunečnice nebo měsíčky. Pořiďte jim malé kolečko, hrabičky a konvičku na zalévání květin. Děti strašně rádi napodobují své rodiče, a pokud jim dáte do ruky něco, co jinak používají jenom „dospěláci“ budou u vytržení. Malé, přesto zábavné úkoly na zahrádce je naučí zodpovědnosti.

Děti si zkrátka rádi hrají a to se mnohdy neobejde bez špinavých rukou a oblečení. Zahradničení dává dětem tu možnost, aby se vyřádily bezpečně a v prostoru zahrady, kde jsou v bezpečí a zároveň nemohou přijít k úrazu ani nic poničit.