Chcete zhubnout? Tak zapomeňte na bílý cukr!

Chcete za každou cenu zhubnout? V první řadě je potřeba omezit cukry, pokud si ale přeci jenom svou ranní kávu nebo oblíbený čaj nedokážete představit ani bez zrníčka cukru, tento návyk se vám asi jenom těžko podaří odnaučit. Rozhodně ale nemusíte zoufat, slazení úplně omezovat nemusíte, stačí ho nahradit zdravější variantou v podobě sušené stévie, xylitolu nebo přírodního medu.Čerstvý med

Sladkostem by se měl vyhýbat každý, kdo se snaží zhubnout nějaké to kilo. Jsou totiž doslova postrach dietologů a výživových poradců, kteří vědí, jaké zlo se v nich ukrývá. Jenže kdo by dokázal odolat a čas od času malinko nezhřešit. Stejně to platí i v případě slazených nápojů, kdy si bez nich téměř nedokážeme život představit. Už ve školce jsme si pochutnávali na sladkém čaji, ze kterého už při pohledu člověk málem trpěl cukrovkou.

Zkrátka už od dětských let jsme den co den bombardováni cukrem, ale je to pochopitelné. Pokud máte malé dítě, zkuste mu nabídnout čaj bez jediné kapky medu nebo cukru, ve většině případů se ho ani nedotkne. V malém množství cukr samozřejmě v těle žádnou paseku nenadělá, děti navíc přebytečné kalorie snadno vyběhají. Jenže tyhle cukrové návyky nám v mnoha případech vydrží až do dospělosti a pokud chceme začít hubnout, cukr bude překážkou.

Sladké pokušení

Ne každý cukr nám škodí

Asi největším nepřítelem je čistý rafinovaný cukr, se kterým si mnozí z nás pravidelně oslazují život. Ten dodává tělu potřebnou energii, ale bez další přidané hodnoty. Tolik oblíbený hnědý cukr však na tom není o nic lépe, jedná se o tentýž produkt, akorát díky melase získá svůj charakteristický nahnědlý odstín. Jedinou jeho výhodou je, že díky příměsi melasy má atypickou chuť, díky které ho nesypeme do nápojů v takové míře. Nejzdravější ze všech cukrů je pak ten třtinový. Ten obsahuje řadu prospěšných látek pro naše tělo.