Ve zdravém těle není mnoho tuku

Dostat se na tu správnou váhu znamená nejen dobře vypadat, ale také mít lepší zdraví. S hubnutím vám může pomoci i kvalitní dieta, která opravdu funguje.

Ve zdravém těle není mnoho tuku

Nadváha dnes není v našich zemích ničím mimořádným, spíše naopak. Na rozdíl od let minulých ovšem mají s tímto problémem starosti nejen pánové, ale čím dál tím více žen a samozřejmě také dětí. Nadváha jako taková ještě není žádnou katastrofou, ale pokud se vaše váha dostane až na úroveň obezity, mělo by to pro vás být signálem něco rychle začít dělat. Když pomineme estetické problémy, pořád zde jsou určitá zdravotní rizika, která chtě nechtě s obezitou úzce souvisí a chcete-li se jim vyhnout, nezbude vám nic jiného než alespoň trochu zhubnout.

Hubnutí může být snadné

To zní jako strašný ortel, ale zase taková katastrofa to není. Hubnutí jako takové není sice kdovíjak příjemný proces, hlavně tedy ze začátku, ale když si zvolíte ten správný způsob, nemusí se žádné negativní pocity vůbec projevit. Mezi takové způsoby se bez pochyby řadí i ketogenní dieta, která je velice populární nejen u nás, ale na celém světě.

Důvodem, proč má tento způsob hubnutí tolik zastánců, je prostý fakt, že funguje. Ano, existuje celá řada způsobů, které jsou také více či méně funkční, ale tak efektivní jako ketogenní dieta není prakticky nic, tedy snad až na hladovění, což je všechno jenom ne zdravé. Jedná se o metodu, kterou vyvinuli lékaři pro své obézní pacienty, a proto je tak dobrá. Stojí totiž na velice pevných vědeckých základech.

Kila půjdou dolů

Na cukr zapomeňte

Hlavním a vlastně jediným příkazem, kterým se budete muset během ketogenní diety bezpodmínečně řídit, je nekonzumovat cukry, respektive je konzumovat, ale v opravdu mikroskopickém množství. Na bábovky a další dezerty v tomto případě rozhodně zapomeňte. Cukr funguje jako palivo pro lidské tělo a pokud se ho zbavíte, bude si muset tělo najít jiný zdroj energie – tuky. A to je pro každého, kdo chce mít hezkou postavu, velice důležité. Ovšem je nutné dodržovat cukrovou abstinenci opravdu do posledního puntíku, jinak veškeré snažení přijde vniveč, jelikož tělo si na cukry opět rychle zvykne.