Jak zdravě a snadno oživit zdi vašeho interiéru?

Interiér, jeho barvy, nábytek i drobnosti, charakterizuje náš domov a nás samotné. S vybavením je to dnes celkem snadné, je nespočet předmětů, které nám interiér doladí. Nicméně úplný základ tvoří podklady interiéru, jako jsou podlahy nebo také zdi.

Málokdo z nás si uvědomí, že právě barva a čistota zpracování stěn se v celém interiéru odráží v podstatné míře a charakterizuje jeho celkový dojem. Výmalba barevnými tóny již dnes není úplně moderní variantou, a tak se design opět vrací ke starým dobrým tapetám. Pravdou je, že materiály tapet se v mnohém vylepšily, ale jejich nesnadná aplikace zůstává téměř stejná. Nalepit tapety tak, aby výsledný efekt byl profesionální, stojí někdy velké úsilí, zručnost a někdy je to zkrátka malé peklo na zemi.

Existuje nějaké snadné, a přitom krásné řešení?

Určitě ano a jsou to opět tapety, nicméně tentokrát ty tekuté. Tekutým tapetám se také někdy říká bavlněné nebo textilní, právě pro jejich vzhled a složení. Jedná se o směs bavlněných vláken s příměsí zdravotně nezávadného lepidla. Použít můžeme i doplňkové moderní příměsi, jako třeba flitry, které dodají stěnám punc luxusu a netradičnosti.

Květy bavlny

Moderní a krásné řešení nutně nemusí být drahé.

Jako u každé krásné věci nás samozřejmě zajímá u tekutých tapet jejich ceník, v tomto případě nás ale tekuté tapety příjemně překvapí. I přes velký výběr barev a provedení vč. zmíněných flitrů je cena více než příznivá a srovnatelná s běžným malováním.

Jaké jsou hlavní výhody a funkční vlastnosti?

Tekuté tapety jsou malým zázrakem. Nejenže vypadají luxusně a oživí každý interiér, ale lze je aplikovat na téměř všechny povrchy. Pokud vlastníte nerovnou zeď či se vám často objevují drobné praskliny, tekuté tapety tento problém vyřeší snadno a rychle.

Nevzhledná zeď

Dalšími výhodami je velmi snadná aplikace tapet, kterou zvládnete svépomocí a bez zkušeností raz, dva. Jejich funkční vlastnosti předčí mnoho materiálů. Tekuté tapety snižují hlučnost i únik tepla, ale také regulují vlhkost, zakryjí nerovnosti zdí a jsou snadno přizpůsobitelné téměř jakémukoliv tvaru (kulatý sloup, oblouk).

Máte-li fantazie nazbyt, lze s tekutými tapetami vytvořit opravdový zázrak v podobě různých tvarů a ornamentů vzniklých nanesením různých barev. Fantazii se zkrátka meze nekladou.