Tipy a triky při stěhování

Stěhování je jedna z nejnáročnějších událostí v našem životě. Ale jde provést i tak, že se na ni budeme těšit. A jak si tedy stěhování zpříjemnit a ulehčit?
Obleky pověšené na ramínkách
Zde Vám pomohou pytle na odpadky. Vezměte pytel a navlékněte jej zespoda na několik kusů oblečení najednou (asi 8 kouků). Pytel navlékněte až nahoru k ramínku, kde úchyty pytle přehodíte z každé stany ramínka. Získáte tím jednoduše zabalený pytel připravený k převozu.
stěhovací krabice z kanceláře
Krabice
Pokud máte krabice bez úchytů, vytvořte si je sami. Vyřízněte do boků krabice trojúhelníky nebo obdélníky, které se Vám budou hodit jako madla při přenášení krabic.
Aby bylo stěhování ještě jednodušší, popište si jednotlivé krabice názvem místnosti, do které krabice patří, popřípadě i stručným popisem obsahu. Ušetříte si tím čas s přenášením krabic z místnosti do místnosti a několikerým zbytečným otvíráním krabic, abyste se podívali, zda neobsahuje věci, které právě chcete vybalovat.
sklenice s šroubovacím uzávěrem
Drobnosti
Šroubky, matky a podobné drobnosti, skladujte u sebe. Nejlépe vždy u výrobku, ke kterému patří (například u lustru). Umístěte je do pytlíku, nebo je všechny naskládejte na silnou lepicí pásku a poté je přelepte ještě z druhé strany.
Řetízky navlékněte do brček, tím se nezamotají do sebe.
Skleničky a talíře
Skleničky „oblečte“ do ponožek. Vezměte ponožku a navlékněte ji jednoduše na skleničku. Možná to vypadá zvláštně, ale ponožka funguje stejně jako bublinková folie.
Mezi talíře pak vrstvěte noviny. Pokud noviny dojdou, můžete použít trička nebo jiné tkaniny. Také je vhodné talíře skladovat v krabici vertikálně – vejde se jich tam více.
klíč na krabici
Spotřebiče
Pohyblivé části ve spotřebičích – rošty, poličky, dveře – přilepte lepenkou. Poté se nehnou z místa.
U spotřebičů platí, že pokud je stěhujete, měli byste je nechat alespoň 24 hodin ustát, než je zapojíte do elektřiny.

Přeji Vám, ať se Vám v novém bydlení líbí a ať Vám stěhování jde dobře od ruky. Hodně štěstí!