Méně známé Kanárské ostrovy

Lanzarote

Nejmladší ze sedmi hlavních ostrovů, stylový Lanzarote, je také nejvíce esteticky příjemný – převážně díky jednomu muži. César Manrique byl vizionářský architekt, který vylepšil svůj tvůrčí architektonický styl na nesčetných místních projektech, a bojoval i pro to, aby zastavil výstavbu výškových budov. Sopečná aktivita také vedla k jedinečnému vinařství, pěstovanému v sopečných kráterech ostrova. Můžete navštívit hrst dobře udržovaných vinařství nebo si víno můžete užít v bohatém množství restaurací. Čas si najděte i pro národní park Timanfaya. Nejoblíbenější resort je Playa Blanca na jihu, kde hlavní atrakcí jsou slavné bílé písečné pláže, které dávají resortu jeho jméno.
lanzarote jeskyně
 

La Palma

Není divu, že většina severozápadních ostrovů jsou proslulé svou krásou. Celý ostrov byl prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO pro své pozoruhodné scenérie: některé části jsou dramaticky vulkanické a jiné osidluje svěží deštný prales. Pozoruhodný je národní park Caldera de Taburiente, kde lze vidět nejhezčí výhled na souostroví z Roque de los Muchachos, ve výšce 2396 metrů. Hlavní město Santa Cruz de la Palma je atraktivní historická lokalita, která stojí za den nebo dva zkoumání.
 kanárské ostrovy

La Gomera

Po příjezdu trajektem z jižních letovisek v Tenerife, se v San Sebastiánu de la Gomera ucítíte jako v jiném světě. (Můžete také chytit trajekty z La Palma a El Hierro.) Nezapomeňte si přibalit své vycházkové boty, horská La Gomera je méně plážový ostrov a je spíš vhodnější pro ty, kteří se chtějí dostat pryč od ostatních turistů a vychutnat si nesčetné množství turistických stezek. Trasy na ostrově jsou skutečně velkolepé a dobře vyznačená trasa vede po celé La Gomeře.
 

El Hierro

Na tento polo-mýtický ostrov je nejtěžší se dostat. Je to úchvatné místo s útesy, drsnými kopci a zkroucenými silnicemi. Nenaleznete zde rušná střediska s hospodami a kluby. Místo toho si užijte potápění nebo si dopřejte trochu meditace. Pokud toužíte po samotě a chcete uniknout modernímu životu, pak El Hierro je pro vás.